Listwy przy okienne APU / listwy okienne APU


Listwy przy okienne APU / listwy okienne APU

Listwy przy okienne APU / listwy okienne APU

Ocieplenie budynku jest jednym z ostatnich etapów podczas budowy lub gruntownego remontu, pomijając wykończenia. Może być też zabiegiem dokonanym na istniejącym już budynku. Celem ocieplenia jest przede wszystkim ochrona przed nadmierną podatnością wnętrza na działanie czynników atmosferycznych, przede wszystkim zimna i wilgoci. Jeżeli mamy do czynienia z budynkiem o bardzo cienkich ścianach lub kontenerem dostosowywanym do celów mieszkalnych, ocieplenie chroni też przed nadmiernym nagrzewaniem podczas upałów.

Jeżeli docieplamy we własnym zakresie, a nie mamy zbyt dużego doświadczenia to pewne wyzwanie może stanowić dostosowanie materiału docieplającego do okna. Trzeba pamiętać, że to właśnie wokół okien i drzwi istnieje największe ryzyko nieszczelności, a co za tym idzie przedostawania się zimna i wilgoci do środka. Docieplając lub ocieplając wokół okien stosujemy listy przyokienne APU, które pozwalają które pozwalają zachować szczelność w miejscu dylatacji między tynkiem, pianką czy innym materiałem a ościeżnicą okienną. Stosując najwyższej jakości listy można zapewnić sobie bezpieczne i skuteczne ocieplenie wokół okna na długie lata.

Listwy okienne APU składają się z kilku elementów – korpusu głównego, tzw. elementu traconego,

uszczelki, która stanowi element dylatacyjny, w przypadku listwy do wykańczania wnętrz również z siatki szklanej. Dzięki takiej konstrukcji listwa jest trwała i dobrze dopasowana do miejsca gdzie ją zamontujemy. Dzięki elementowi dylatacyjnemu jest też elastyczna i może amortyzować drobne przesunięcia oraz pojawiające się z biegiem czasu niedoskonałości i krzywizny na styku ościeżnicy i materiału izolacyjnego. Wybór listw przyokiennych APU to nie tylko dobór najlepszej firmy i jakości ale też kwestia estetyki. Na rynku dostępne są listwy w różnych kolorach, które można dostosować odpowiednio do koloru okna oraz farby jaką pomalujemy naszą ścianę. To sprawia, że listwa jest nie tylko dodatkiem niezbędnym i funkcjonalnym, ale decyduje również o estetyce wykończenia.